• יעקב הנגר

כל מה שרצית לדעת על עיצוב מטבחים באמצעות תוכנת מחשב

אנו נמצאים בעידן חדש, כמעט ואין מוצרים שלא מתוכננים בעזרת מחשב ובמיוחד אם נעזרים בתוכנה תלת מימדית לעיצוב מטבחים המשמשת גם לעיצוב ופריסת המטבח והדגמתו כשרטוטים והן כתמונה.

תכנון ועיצוב בתוכנה מאפשר למשתמש לבחון באופן ברור ולראו את כל סביבת המטבח אחרי עבודת השיפוץ ו/או חידוש המטבח.


המשך לקרוא כדי לדעת יותר על תוכנות לעיצוב מטבחים.


מקצועיות - שרטוטי עבודה, חזיתות, תוכניות חשמל.

שיפוץ מטבח או הזמנת מטבח חדש הם פרוייקט גדול אשר אינו מאפשר מרווח טעויות וכל סוג של מחדל. העיצוב צריך להיעשות במשנה זהירות מאחר והעבודה מוגבלת לתחום שטח המטבח, טעות קטנה בעיצוב עלולה לגרור לקטסטרופה שלא רוצים להגיע אליה.


בהנחה שכל אנשי המקצוע בעלי כוונות טובות גם אז, לפעמים, הארונות עלולים שלא להשתלב במרחב שלהם באופן אופטימלי מחמת פיספוס בתכנון ושילוב הרכיבים וזאת משום שלא השתמשו או שלא היתה בנמצא למעצב תוכנת עיצוב מטבחים או שלא היתה בידיו תוכנת עיצוב המטבחים המתאימה... טעויות כאלו בתכנון ובעיצוב מתגלות לעתים רק כאשר מכינים את הארון להרכבה ולפעמים תוך כדי התקנת המטבח בבית הלקוח. גילוי מחדלים בשלב זה הוא לא בדיוק הזמן הנכון לתיקון הטעויות, מאחר וכל כך הרבה מאמצים וכסף כבר הושקעו במטבח.

שינוי של תכנון ועיצוב הארונות מחדש היא הדרך היחידה לצאת ממצב ביש זה, אבל שוב הוא ישפיע על מראה הארונות והפעם כברירת מחדל לא טובה. עם זאת, התפתחות תוכנות התכנון ועיצוב מטבחים, מביאה לאיתור בעיות מכשילות עוד בשלב מקדמי ותוך כדי שלב התכנון.

מהן תוכנות לעיצוב מטבחים ?

עם תוכנת המטבחים ניתן למעשה לתכנן ולעצב את כל כל הבית - מטבחים, חדרי שינה, ארונות קיר, חדרי ארונות, אמבטיות, חיפויי קיר, קירות גבס. בקיצור עיצוב פנים.


באמצעות חבילת התוכנה, מעצבים ללקוח את הפריסה המלאה של הארונות במרחב המטבח וסביבתו. יש הרבה תפריטים שונים עבור יחידות ארון יעודיות שונות, החל מיחידות ארגזת סגורות (עם דלתות), יחידות פתוחות ללא דלתות, יחידות נוי כגון כוורת לבקבוקי יין, מדפים תלויים, יחידות מגירות בקומבינציות הצבה מגוונות וכן מרחב תכנון למיקום היחידות, המגירות והדלתות בעמדות הרצויות.


התוכנה גם כוללת הוראות כדי להתאים תוכניות הספקה כגון תוכנית חשמל ואינסטלציה למיקום פתחים עבור כלי עזר שונים כמו צינורות המים והביוב, חשמל, שקעים וכו, אתה יכול לבחור את המיקום האופטימלי עבור הצבת ארונות במטבח שלך. התוכנה גם מאפשרת לכם לבצע שינויים בעיצוב ולהציג אותם באופן מיידי. בקיצור, אתה יכול להתאים אישית את העיצוב של הארונות לפי הטעם שלך.


בחבילת תוכנה כזו משמשות בעיקר חברות מטבחים באולמות התצוגה. בחברות המטבחים התוכנות שלהן

כוללות רק את קטלוג מוצרים מצומצם ולא את מכלול החידושים והאפשרויות הקיימות בתחום המטבחים, אם תבחרו לקבל עיצוב בחנויות שלהם, תוכלו כאמור לקבל גישה רק למוצרים שלהם. עם זאת, אם יש לך ספק מטבחים עם מעצב/ת שמגיע לביתכם ויחד איתכם בונה את התכנון והעיצוב במקום, עם תוכנה, אתה יכול בקלות להתאים אישית את הארונות ולקבל ארון מותקן על פי העיצוב שלך.


בבית יותר נוח לעשות את הדברים האלה כי כל הדברים נגישים, אם יש לך רעיון שמבזיק בך במפתיע תוכל בנקל לקבל את העיצוב הזה במקום.


היתרון הגדול של תוכנת תכנון ועיצוב ארונות מטבח הוא שברגע סיום העיצוב לוקחים במקום מידות מדויקות תוך התחשבות בפתחי השירות וההספקות (מים וחשמל), למעצב והמייצר נותרים במקרה זה מרווחים זעירים לביצוע שגיאה, הן בתכנון והעיצוב ומצד שני גם בעת ייצור הארונות.

לפיכך, התוצר הסופי הופך להיות כמעט ללא רבב.


עם זאת, מלאכת תכנון ארונות המטבח היא לא קלה כמו שזה נשמע. המעצב חייב להיות בעל מקצוע מנוסה ומעולה (זה לא מספיק לשים דגש רק על העיצוב החיצוני) עליו לדעת הרבה בתחום התכנון, הייצור והנדסת אנוש.

ומעל הכל: ה ד י ו ק !


תהליך התכנון והעיצוב הם עבודה מורכבת שגוזלת זמן רב (ככל שמרבים להתעמק בכל פרט ובוחנים בכל רגע נתון את הפרטים במחשב כך מגלים עוד שגיאה ועוד אחת).


כל המדידות חייבות להיות מחושבות בקפידה ובדייקנות !. הדיוק הוא הגורם העיקרי בו צריך להתחשב, הקטרים של הפתחים חייבים להמדד כהלכה ביחס לעמדותיהם על הארונות וגם טעות קלה בחישוב יכולה להפוך את ארונות המטבח לחסרי תועלת.


התוכנה הטובה והנוחה ביותר למטבחים ועיצוב פנים לכל הבית היא Raumplan מבית דיזיין דיאלוג www.d3d.co.il עם תמיכה מלאה בעברית.


התוכנה מאפשרת:

התרשמות –הדמיות תמונתיות מרשימות, הכנת סרטי וידאו, הצגת פרזול בתנועה(אנימציה). הדמיה: מספר רב של שיטות שונות להדמיה תלת מימדית שחור לבן : נוח להדפסה נקי ומקצועי תמונתי: בצבע מלא, כמו תמונה (פוטו ראליסטי) עם הצללה ותאורה צבעי מים : כאילו שצבעתם ביד. נותן תחושה של עבודת יד אומנותית סרטי וידאו: ע"י הגדרת מסלול למצלמה, והתוכנה תייצר עבורך סרט וידאו שניתן לשלוח ללקוח, או לצרוב לו עד דיסק.


0 צפיות

פרטים ליצירת קשר וכתובת העסק:

טלפון: 3779*

כתובת: גליס 30, פתח תקווה

שעות פתיחה

א', ב', ג', ד', ה' 09:00 - 20:00

ו'- 9:00-13:00