• יעקב הנגר

עקרונות ופרטים לבחירת מטבח החלומות שלכם

עודכן ב: 19 אוג 2018

"אינך יכול ללמד אדם דבר. אתה יכול לעזור לו למצוא את הדבר בתוך עצמו", גלילאו גלילאי.


לכל אחד ואחת טעם אישי ודרך חיים ייחודית שאופיינית רק להם, קל וחומר הוא שלכל משפחה דרך התנהלות מיוחדת וייחודית משלה אשר שונה מכל משפחה אחרת.


לכל משפחה יש מכלול ייחודי של מאווים בסדרי קדימויות שונים אשר עבור המעצב הוא מן קוד שעליו לפצח בטרם ישרבט קו בעפרונו המחודד.


מעצבים חכמים ומנוסים "ייזרמו" עם הלקוח וישרתו אותו לכל אורך הדרך על פי העקרונות שלהלן:


ראשית אבל, ראשית כל לומדים להכיר, בפגישה יושבים יחד עם הלקוחות, מקשיבים היטב כדי ללמוד ולהכיר את אורח החיים המיוחד ללקוח/ה שמולם, את הצרכים הייחודיים והאופייניים להם.

המעצב יתבונן היטב, ללמוד את צורת מבנה חלל הבית והמטבח ולהפנים את ההעדפות האישיות השונות והמגוונות האופיניות לכל לקוח.

על ההכרות להיות הדדית כדי שהלקוחות יגלו את האפשרויות הרבות בבחירה ממגוון הדגמים המוצע ואין סוף הגוונים שיעזרו לגבש את כל הצרכים והרצונות המיוחדים להם והאופיינים רק להם.

מטרה חשובה שהמעצב והלקוחות יחתרו אליה היא איזון והרמוניה בין הצרכים הפונקציונאליים לבין העיצוב והיופי של המטבח, כי ברור שלכל משפחה יש צרכים שונים ומגוונים ובסופו של דבר התוצאה היא מטבח מיוחד ושונה מכל מטבח אחר.


יחדיו מגבשים רעיונות ובוחנים את הפרטים הקטנים החשובים:


  • איך והיכן משלבים את מכשירי החשמל בפאזל המטבח המתגבש ?

  • איפה ימוקמו המקרר והתנור, המדיח והכיריים ?

  • מה עם הכיור והברז, המשטח וחיפויי הקיר שבין הארונות ?

במקביל בודקים כל פינה ושטח בתוך הארונות לניצול כל ס"מ לאיחסון, ואכן לאיחסון קיימים פתרונות רבים כולל איבזור ייעודי לכל שימוש, וביניהם מדפים נשלפים, מגירות, סלי ניקל, חלוקות לסכו"ם ופתרונות לפינות הארונות, כמו מג'יק קורנר, מגירות, מדפים נשלפים, קרוסלה ועוד...


ועכשיו ניגשים לפרטי סיגנון הגמר !.. איזה דגם של ארון לבחור ?.. האם ארון מודרני היי טקי בקו נקי ומינימליסטי ללא ידיות בגוון מבריק ?.. אולי מטבח כפרי חמים עם דלתות עץ מעץ אלון טבעי ?.. ואולי לא זה ולא זה אלא סגנון קלאסי מסורתי עם דלתות ממוסגרות ועם קורניזי כותרת מרשימים בגוון מולבן ?. או שמה מטבח בסגנון כפרי עתיק (פרובנס) עם צביעה בסגנון עתיק ?.

לקראת סיום בודקים יחד את הגוונים, החומרים, הציפויים והקטלוגים ומהם בוחרים את הט'אץ' המעודן והמושלם למטבח.


רק אז ניגשים למלאכת המדידה, הכנת תוכניות המטבח, מיקום מכשירי החשמל והכיורים. עכשיו כשתכניות של המטבח כבר מגובשות ומוסכמות, המעצבים יכולים להכין תוכניות חשמל ואינסטלציה למיקום נקודות המים והביוב, נקודות למכשירי החשמל, הגז והתאורה באופן המתאים ביותר.

על המעצב לבקר בבית הלקוחות לפני הכנסת הארונות לייצור.

המעצב חייב לתת תשומת לב מירבית ליצירת קשר עם הלקוחות עד שיהיה בטוח לחלוטין משביעות רצונם מהעיצובים ומהתוכניות.


ישנן דרכים שונות להמחיש ללקוח את מטבח חלומותיו, הדרך הטובה ביותר הקיימת היום בעיצוב מטבחים בישראל היא להשתמש בתוכנה מיוחדת מסוג "ראומפלאן" שהיא הפתרון האולטמטיבי לתכנון ועיצוב מטבחים,

התוכנה הזאת יודעת לתת חווית "פוטוראליזם" כך שהלקוחות יוכלו לראות את המטבח שלהם "אחד על אחד" מומחש כפי שהוא באמת ולהבין כל פרט....


כאמור, בנוסף להכרות האישית עם הלקוחה, חשוב מאוד שהמעצבים רואים במו עיניהם ומתרשמים מהמבנה של הדירה והחללים הנתונים של הבית והמטבח כדי להפיק מהם את המיטב. כך אפשר להתרווח בניחותה וכל נקודת התייחסות לתכנון ועיצוב המטבח נמדדת באופן ישיר בפרספקטיבה של המקום עצמו ב "live". תוך כדי הביקור בבית הלקוחות לומד המעצב הרבה על אורח החיים והתנהלות הבית והמטבח, הרבה יותר מאשר בחנות המטבחים, יש יותר מעורבות של המעצב והוא לוקח אחראיות גדולה בהרבה ממעצב שמקבל שרטוט מהלקוח או ממודד.

אין ספק כי הביקור של המעצב בבית הלקוח משפר משמעותית את הסיכוי להצליח לקלוע לטעם הלקוחות הן מבחינת התכנון והעיצוב, דבר שמשפיע משמעותית על התוצאה הסופית.

איכות ביצוע – ראשית חוכמה במחשבה תחילה !

כדי להגיע לתוצאה טובה חייבים להשקיע את מרבית הזמן בתכנון המטבח ועיצובו. הייצור בפועל בבית המלאכה/המפעל חשוב מאוד אבל פחות משלב התכנון והעיצוב.

על המעצב לשים דגש על קווי המתאר של הארון, ההתאמה של חלקי הארון הפונקציוליים (הנדסת אנוש, מגירות איבזור וכו') כדי לשמור על הרמוניה העיצובית בין חלקי המטבח השונים.

חומרים – על המעצבים לתכנן ולעצב את המטבח יחד עם הלקוחות בייסודיות ובקפדנות תוך התחשבות באקלים הישראלי ההפכפך והלח שעשוי להשפיע לרעה על אורך חיי הארון, תפקודו ומראהו. על הארונות להכיל בתוכם את החומרים הטובים מסוגם שזמינים אצל ספקי העץ, קרי עץ סנדוויץ "אדום", פורמייקה לבנה נבחרת מסוג א' לתוך הארון , דלתות מטבח איכותיות שמוזמנות מאחד מספקי הדלתות המובילים דוגמת "פורמקס" או "אורצ'רד". הפרזולים לארונות, קרי, הצירים והמסילות חייבים להיות מחברות "בלום" או "גראס" האוסטריות או מחברת "האטיש" הגרמנית שיחד נחשבים לטובים מסוגם.

אחרי סיום פרק בחירת הארונות ואישור התוכניות לייצור ניגשים למוצרים הנלווים שהם הכינוי למכלול המוצרים שאינם ארונות ונגרות, החל ממשטחי העבודה למטבח, השיש, הכיורים והברזים ומכשירי החשמל למטבח.

משטחי עבודה למטבח רבים ומגוונים ומסופקים מכל סוגי החומרים הקיימים, שיש וגרניט, משטחי אבן קיסר, משטחי קוריאן, פורמייקה ובוצ'ר בלוק.

כיורי מטבח ואמבט מכל הסוגים הקיימים ובכללם כיורי חרס, נירוסטה, כיורי סיליקון ומגוון של ברזים מכל הסוגים והמינים בשלל עיצובים.


גם מכשירי החשמל למטבח נכללים בקטגוריה זו ולרשות הלקוח והמעצב יש מגוון מוצרים של מיטב החברות, בכללם תנורי בילט – אין, מכונות קפה בילט אין וכיריים גז וחשמל, נירוסטה וזכוכית, מדיחי כלים, מקררים ומבחר של קולטי אדים משולבי זכוכית ו/או עץ וגם מעל כירים מעל איי בישול.


משטח קיסר – נכון להיום המשטח הפופולארי ביותר עבור ארונות מטבח הוא אבן קיסר לסוגיו השונים, אבן קיסר הוא בעצם שיש מלאכותי ועמיד בתנאי השימוש במטבחים והוא ניתן להשגה בצבעים רבים ומגוונים להתאמה מרבית לגוון ארונות המטבח המוזמנים, ניתן להתאים אבן קיסר לכל סוגי ארונות מטבח הקיימים. מכיוון שהוא מתוצרת הארץ אין בעיות של הספקה והשלמת חלקים נוספים מאותו הגוון בעתיד. מחירי משטחי אבן קיסר ל מטבחים הם זולים יחסית בדגמים הבסיסיים שלהם ומתייקרים לפי דרגת הקושי של הביצוע והאבנים המשובצות בהם בתהליך הייצור.

שיש וגרניט טבעי קיימים במגוון צבעים לא גדול, השיש הטבעי הוא כמובן רך בהרבה מהגרניט ופחות מומלץ מימנו אבל ישנם לקוחות שלא יוותרו על הטעם האישי ובכל זאת יתקינו שיש וגרניט על ארונות המטבח.


משטחי פורמייקה - בנויים להתאמה מושלמת לגווני פורמייקה של חזיתות המטבחים, עם שפה מעוגלת או ישרה. מגוון הצבעים שלהם בדרך כלל קטן וזאת בשל הביקוש הקטן יחסית בישראל, למרות שבאירופה משטח הפורמייקה הוא עדיין אפשרות פופולרית ביותר לארונות מטבח...כן, גם בגלל מחירו הזול מאוד שם.


משטחי קוריאן – הם פיתרון מושלם למטבחי יוקרה, הם עשויים מחומר אקרילי והומוגני ומשכך הגימור שלהם מרהיב ולא ניתן לראות בהם חיבורים של חלקי הלוח שעשויים מימנו וחיבורי הכיורים למשטח, משטחי קוריאן למטבחים זמינים במגוון של צבעים יפים, החיסרון שלו הוא מחירו היקר מאוד.


כיורים ברזים וחיפויי קיר:


כיורי מטבח ואמבט – על המעצבים לבחורולדעת להציע ללקוחות רק את מה שטוב ומשתלם ביותר, אפשר לקבל סוגים נבחרים של כיורי נירוסטה יחידים, כפולים, או "אחד וחצי", עם או בלי משטחי טפטוף, בהתקנה שטוחה, כמו כן כיורי סיליקוורץ וסיליקרון בהתקנה שטוחה, בודדים, כפולים, או אחד וחצי.. ואחרון חביב שריד מצויין משחר ימי המטבחים: כיורי החרס הותיקים שלא נס לחם, יחידים וכפולים ובכמה צבעים.

יש מבחר כיורים עצום ומגוון, עיליים, תחתיים, בהתקנה שטוחה, מחרס ומכל סוגי האבן הקיימים בכל מיני גדלים וסוגים ובצבעים רבים.

ברזים למטבחים ולאמבטיה, קיימות חברות רבות שמספקות לשוק ברזים הן מתוצרת הארץ והן מחו"ל והברזים הפופולריים ביותר הן ברזי הכרום המבהיקים והנירוסטה עם פיה נשלפת או בלי ועם אין ספור גימורים שונים.

מוצרים משלימים – ישנם ספקים ומוצרים ייעודיים המשמשים כחלקים משלימים, כגון: מדפים תלויים לכל מטרה, מדפי זכוכית על גבי מסילות מיוחדות, מדפים עם תאורה, מדפים לכוסות, לצנצנות הקפה והסוכר. תאורה אינטגראלית מתחת לארונות העליונים ובתוך יחידות הארון והמילה האחרונה הים מנורות הלד הדקיקות והמרשימות ומדפי תאורה לארונות מטבח וארונות אמבטיה. אבזור משלים נוסף הן סלסלות הקש והבבוק הקלוע למגוון שימושים ובמיוחד לאחסון של ירקות פירות. ניתן להשיג ביעקב הנגר מערכות תלייה רב שימושיות מנירוסטה ואלומיניום ופתרונות תלייה נוספים פונקציונאליים.


0 צפיות

פרטים ליצירת קשר וכתובת העסק:

טלפון: 3779*

כתובת: גליס 30, פתח תקווה

שעות פתיחה

א', ב', ג', ד', ה' 09:00 - 20:00

ו'- 9:00-13:00